Hra na klavír patrí medzi najžiadanejší predmet na našej škole. Počas štúdia sa žiaci zoznamujú s hrou sólovou, štvorručnou, komornou, klavírnym sprievodom a improvizáciou. Osvojujú si základy hudby klasickej, ľudovej, modernej a tanečnej.

Obľúbeným a finančne tiež najdostupnejším klávesovým nástrojom je keyboard. Keyboard je elektronický klávesový nástroj vybavený zabudovanou sprievodnou automatikou. Poskytuje obrovskú paletu zvukov , rytmov a digitálnych efektov.

V minulosti bol akordeón veľmi populárny nástroj na našej škole. V súčasnosti je hra na akordeón zatienená populárnejším klávesovým nástrojom – keyboardom, pritom má akordeón veľmi široké uplatnenie či už v hudbe modernej, tanečnej, dychovej alebo ľudovej.

Hra na organ sa začala vyučovať na našej škole v školskom roku 2005/2006 po zakúpení digitálneho organu zn. Viscount. Štúdium je určené pre starších žiakov, ktorí majú zvládnuté základy klavírnej hry.

Prijímame deti od veku 6 rokov. Po absolvovaní prípravného štúdia pokračujú v ďalšom štúdiu primárneho umeleckého vzdelávania na I stupni.

 

Pedagógovia:

MgA. Benešová Magdaléna - klavír, organ

Blaha Roman (zástupca riaditeľa) - klavír, korepetícia

Mgr. Buzrla Miroslav - korepetícia, heligónka

Mgr. Ivičič Pavol - hudobná náuka, korepetícia, akordeón

Mgr. Kunáková Mária - hudobná náuka, klavír

Mikúš Marián - klavír, korepetícia

Ňukovičová Milda DiS.art - klavír

Pirkl Jaromír - klavír, keyboard

Slezák Miloslav - klavír

Veselský Kamil - klavír

Mgr. Vaculková Katarína - hudobná náuka, keyboard, klavír (podobčka Radošovce)

Vávrovič Ľubomír - keyboard

Vanesa Toporová - hudobná náuka, klavír

 

Počet návštev článkov
92798